sobota, 27 lipca, 2024
Zalety zlewów podblatowych

Zlewozmywaków podblatowych nie trzeba nikomu przedstawiać. Rewolucjonizują rynek zlewozmywaków już od dłuższego czasu, i jak pokazują opinie Klientów, ich popularność rośnie z dnia na dzień. Mimo, że tradycyjne zlewy nakładane na blat w dalszym ciągu mają duży popyt, to jednak zlewy podwieszanie mają wiele walorów, na które coraz częściej patrzą klienci podczas aranżacji przestrzeni kuchennej.

Cenne uwagi

Montażu zlewu podwieszanego musi być niezwykle precyzyjny. Wmontowuje się go bowiem w otwór blatu, dlatego rozmiar otworu powinien być zbieżny z otworem zlewu, tak, aby idealnie wpasowywał się w blat i był niemalże niewidoczny. W innym przypadku wodą będzie przeciekać pod szafki ze względu na brak szczelności, mimo zastosowania odpowiedniego kleju.

Zalety posiadania zlewu podwieszanego

Zlewozmywaki podblatowe mają wiele zalet. Przede wszystkim są łatwe w czyszczeniu ze względu na brak zakamarków, które pojawiają się w zlewach nablatowych – chociażby rynienki odprowadzające wodę w ociekacz. W zlewie podwieszanym nie mamy tego problemu. Atutem zlewu jest to, że nie wystaje ponad blat, więc w efekcie otrzymujemy idealnie płaską powierzchnię. Większość zlewów posiada standardowe wymiary, które można dopasować do szafek znajdujących się w ofercie zabudowy kuchennej. Jedynie w przypadku mebli projektowanych na zamówienie należy zwrócić szczególną uwagę, czy zlew wpasuje się w zabudowę.

Funkcjonalność również został zachowana w zlewach podblatowych. Charakteryzują się one pojemnymi komorami, które zdecydowanie ułatwiają mycie naczyń. Nie jesteśmy ograniczeni sztywną strukturą zlewu, ponieważ w razie potrzeby, zawsze możemy zamontować kolejną komorę. Jest to wygodną opcją, jednak warto z wyprzedzeniem zaplanować poszczególne funkcje w kuchni.

Wytrzymałość to drugie imię zlewów podwieszanych. Oczywiście, wszystko zależy od materiału, z jakiego zostały wykonane. Wybierając zlew podwieszany warto zwrócić uwagę na zlewozmywaki granitowe, które są wykonane z mieszanki granitowe i żywicy. Taka kombinacja zapewnią im niezwykłą wytrzymałość i odporność na zarysowania. Nie straszne mu wysokie, ani niskie temperatury. Aby jednak utrzymać taki zlew w dobrej kondycji, warto zadbać o odpowiednią impregnację. Można ją wykonać domowymi sposobami, np. przy użyciu oleju spożywczego lub wspierając się produktami rekomendowanymi przez producenta. Z doświadczenia wiemy, że dowolny olej jest w stanie zdziałać cuda i przywrócić piękny wygląd nawet kilkuletnim zlewozmywakom, a w dodatku jest to produkt naturalny i nie wpływa negatywnie na strukturę zlewu.