wtorek, 19 października, 2021
Liposukcja w połączeniu z innymi zabiegami

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej z brzucha, może być połączony z innymi zabiegami medycyny estetycznej, w tym z plastyką powłok brzusznych lub podnoszeniem skóry na brzuchu. Oba te zabiegi dają bardzo dobry efekt końcowy i sprawiają, że nawet skrajnie nieestetyczny brzuch, może zacząć wyglądać dobrze i atrakcyjnie.

Liposukcja brzucha i podnoszenie skóry

Łączone zabiegi liposukcji i podnoszenia skóry na brzuchu, rozpoczynają się odsysaniem tłuszczu z brzucha. Usunięcie części tłuszczu powoduje, że na brzuchu pozostaje więcej wolnej skóry. Jeżeli pacjent jest stosunkowo młody, nie pali, a jego skóra jest w dobrej kondycji ogólnej, to nadmiar skóry nie będzie stanowił problemu, bo po jakimś czasie sama się ona ułoży. Jeśli natomiast pewne jest, że na brzuchu pozostanie nieestetyczna fałda, skórę należy podnieść. Podnoszenie skóry można wykonać za pomocą specjalnych nici liftingujących, które mocują skórę na swoim miejscu.

Odsysanie tłuszczu i plastyka brzucha

Jeżeli brzuch mimo odsysania, nie wygląda zbyt dobrze, lekarz może wykonać jego plastykę. Czyli wymodelować tkanki podskórne, usunąć to, czego pacjent tak naprawdę nie potrzebuje, uformować brzuch i wyciąć nadmiar skóry. Rozciągnięta, zwisająca skóra, to często efekt bardzo drastycznych kuracji odchudzających, podczas których organizm nie miał czasu na zregenerowanie się. Skóra obwisa również wtedy, kiedy jest w złym stanie, ma mało kolagenu i elastyny, a także nastąpił w niej duży spadek ilości kwasu hialuronowego. Plastyka brzucha i usunięcie nadmiaru skóry, może być wykonane podczas zabiegu liposukcji brzucha lub po upływie pół roku od jej wykonania.

Zabiegi kombinowane, czyli połączenie liposukcji z plastyką brzucha, dają naprawdę bardzo dobre efekty, ale należy liczyć się z tym, że połączenie to podwaja prawdopodobieństwo wystąpienia ewentualnych powikłań. Wykonując zabieg, należy mieć na uwadze, żeby wybrać możliwie najlepszą klinikę, nawet, jeżeli jej ceny będą nieporównywalnie wyższe. Na zdrowiu nie warto oszczędzać, źle wykonane zabiegi dają bowiem efekty gorsze, niż stan przed zabiegiem.

0 Comments

Leave a Comment