środa, 22 maja, 2024
Dlaczego piersi opadają, jak temu przeciwdziałać i jak usunąć problem?

Z problemem opadających, a często wręcz obwisłych piersi, borykają się nie tylko osoby starsze, ale również młode kobiety. Piersi opadają bez względu na wiek, masę ciała czy wielkość samego biustu. Co prawda gorszy efekt wizualny zawsze pojawia się u pań, które mają duże biusty, ale nie oznacza to, że lifting piersi nie wykonywany jest również u kobiet, które posiadają stosunkowo niewielki biust.

Przyczyny opadania piersi

Opadanie piersi spowodowane jest tym, że powłoka skóry staje się zbyt duża w stosunku do wielkości gruczołu piersiowego, jaki znajduje się pod skórą. Dzieje się tak zazwyczaj nas skutek rozciągnięcia skóry lub utraty jej jędrności. Zazwyczaj opadanie piersi związane jest z ciążą i karmieniem piersią, a także dużą utratą wagi. Niekiedy pojawia się jednak u młodych kobiet, które ani nie karmiły, ani nie chudły, a jedynie posiadają bardzo małą elastyczność skóry. Lifting piersi wykonywany jest w każdym z tych przypadków, również w sytuacji, kiedy piersi zaczynają obwisać na skutek naturalnych procesów starzenia, a co za tym idzie zmniejszenia ilości elastyny i kolagenu w skórze.

Jak zapobiec opadaniu piersi?

Wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego też o piersi powinno dbać się całe życie. Najlepszym sposobem, który zapobiegnie ich migracji w dół, jest noszenie odpowiednio dopasowanego biustonosza, który uniemożliwia naszym piersiom obwisanie. Jest to szczególnie ważne w momencie, kiedy biust jest dość spory. Jeżeli nie wesprzemy go odpowiednio, na skutek wagi będzie ciążył w dół i rozciągał dalej skórę.

Dla zachowania jędrności piersi, równie ważna jest odpowiednia dieta, a także aktywność fizyczna. Jeżeli nasz sposób odżywiania jest ubogi, momentalnie odbija się to na skórze i sprawia, że staje się ona słabsza oraz mniej elastyczna. Jeżeli z kolei nie ćwiczymy, nie rozwijamy mięśni i dopuszczamy do dalszej degradacji naszego ciała.

Doskonałym sposobem na to, żeby odsunąć w czasie lifting piersi, jest używanie odpowiednich kosmetyków. Kremów i żeli, które mają za zadanie ujędrnić biust i wzmocnić skórę. W sprzedaży dostępne są również olejki i sera, które wzmacniają skórę i przeciwdziałają rozstępom. Jeżeli zaczniemy z nich korzystać dosyć wcześnie, możliwe jest, że proces opadania piersi będzie znacznie spowolniony.

Jak usunąć defekt opadających piersi?

Jeżeli mimo ćwiczeń, diety i pielęgnacji, nie udało nam się uniknąć obwisłości piersi, konieczna jest mastopeksja. Mastopeksja jest zabiegiem, który ma na celu zredukowanie nadmiaru skóry oraz ujędrnienie biustu. Zmiana kształtu piersi jest niejednokrotnie zdumiewająca i nie można byłoby jej osiągnąć żadnym, innym sposobem. Podniesienie piersi wykonywane jest dwiema metodami, sposobem tradycyjnym, podczas którego wycinany jest nadmiar skóry oraz modelowany gruczoł piersiowy oraz za pomocą implementowanych pod skórę nici liftingujących. Nici liftingujące mają za zadanie pobudzić do pracy kolagen i elastynę w ciele pacjentki oraz ujędrnić biust.

0 Comments

Leave a Comment