wtorek, 19 października, 2021
Maskowanie ginekomastii – jak ukryć problem?

Powiększone piersi u mężczyzn nie są raczej powodem do dumy. Bez względu na to, czy ich posiadaczem jest młody chłopiec, czy dojrzały mężczyzna, stanowią one taki sam problem. Jest to zarówno problem natury estetycznej, jak i psychicznej. Wygląd dość boleśnie odbija się na naszej psychice i jeżeli posiadamy wadę, która bardzo nam przeszkadza, może się to odbić na naszym życiu. Tak jest właśnie w przypadku ginekomastii, nieleczona jest powodem zakłopotania, wstydu i pogorszonej samooceny. Żeby nie odczuwać takich niekorzystnych efektów, można postarać się ją ukryć. Tylko jak?

1. Zbawienny podkoszulek

Założenie na gołe ciało koszuli czy t-shirtu powoduje, że zarys naszej klatki piersiowej się pod nią uwidacznia. Jeżeli jednak założymy pod spód podkoszulek, sutki nie będą się tak bardzo zarysowywać na materiale i rzucać w oczy. Ten sposób maskowania przydaje się również wtedy, kiedy mężczyzna lub chłopiec musi się rozebrać w miejscu publicznym i nie chce, żeby ktoś zauważył jego powiększone piersi.

Podkoszulek, który zakładamy, może być wykonany z elastycznego, mocno przylegającego do skóry materiału, który spowoduje, że kształt piersi nie będzie dostrzegalny.

2. Bandaż elastyczny

Jeżeli podkoszulek i obcisła koszulka nie wystarczają, mężczyzna może się zdecydować na użycie bandaża elastycznego, którym owinie swoją klatkę piersiową i zamaskuje kształty. Wiadomo jednak, że jest to bardzo problematyczny, a i niezbyt praktyczny sposób. Codzienne owijanie się może być uciążliwe, a przecież i tak nie usuwa problemu. Mężczyźni na tym etapie zazwyczaj decydują się, na przeprowadzenie chirurgicznego usuwania ginekomastii. Zabieg taki daje im możliwość pozbycia się problemu, a także podniesienia swojej samooceny. Mimo wszystko w czasie oczekiwania na zabieg, można nadal stosować bandaż i inne sposoby, pamiętając tylko, żeby nie uciskać ciała zbyt silnie.

3. Sportowy stanik

Jeżeli ginekomastia jest zaawansowana, a sutki rozciągnięte i zwisające, można pokusić się o stosowanie damskiego stanika sportowego, który nie będzie widoczny pod ubraniem. Dla większości mężczyzn taki sposób może się wydać żenujący, ale jest to naprawdę skuteczna metoda, dzięki której ginekomastia nie będzie tak bardzo doskwierać w życiu. Opory mogą czuć Ci panowie, którzy boją się, że ktoś zauważy fakt używania przez nich takiej bielizny, ale w przypadku kompletnego ubrania, raczej nie jest to możliwe. Mężczyzna nie kupi takiej części garderoby w sklepie, mało który zdecydowałby się na tak odważny krok. Zdecydowanie większa ilość panów woli skorzystać z usług sklepów internetowych, ale trzeba wtedy pamiętać o tym, że dokładnie dobrać rozmiar takiego stanika.

Ginekomastia – nadmierny rozwój sutka u mężczyzn, to poważny problem estetyczny. Nie tylko podkopuje psychikę mężczyzny i pogarsza jego wygląd, ale również może być powodem problemów w poruszaniu się.  Podczas biegania czy innych ćwiczeń, falujące, powiększone sutki mogą być widoczne. Powyższe sposoby w pewien sposób pozwolą je ukryć i poczuć się lepiej, ale jednak nigdy nie będą one panaceum na tą przypadłość.

0 Comments

Leave a Comment