środa, 22 maja, 2024
Moc kolagenu – czyli jak działa Premium Collagen 5000?

Jakbyśmy o siebie nie dbali, prowadzili zdrowy tryb życia i utrzymywali odpowiednią dietę, to czas jest bezlitosny. Z wiekiem w naszym organizmie zachodzą zmiany, które wpływają bezpośrednio na nasz wygląd zewnętrzny. Skóra wiotczeje, włosy się przerzedzają, piersi tracą jędrność, a na twarzy pojawiają się zmarszczki. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na nieperfekcyjny wygląd, po prostu z czasem musimy zacząć więcej dbać o nasze ciało zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz.

Kolagen – białko młodości

Kolagen to budulec wielu narządów w naszym ciele, składnik tkanki łącznej, który jest spoiwem komórek skóry, kości, zębów, naczyń krwionośnych czy ścięgien. Młody organizm ludzki produkuje go w wystarczającej ilości, aby mógł spełniać swoje zadania, jednak z wiekiem produkcja kolagenu spada, a my zaczynamy w dość bolesny sposób odczuwać jego ubytki. Kolagen odpowiada między innymi za:

  • gładką, napiętą, jędrną i nawilżoną skórę
  • prawidłowe działanie stawów
  • szybsze gojenie ran
  • szybsze zrastanie kości w przypadku urazów
  • usprawnia krążenie krwi
  • wspiera układ immunologiczny 

Niedobory kolagenu najszybciej widoczne są na twarzy. Cera staje się sucha i pozbawiona blasku, twarz pokrywa się bruzdami i zmarszczkami, a skóra robi się wiotka i traci swoje napięcie. Abstrahując od innych dolegliwości z jakimi możemy borykać się w przypadku zbyt małej produkcji kolagenu w naszym organizmie, to twarz jest naszą wizytówką. Nie możemy jej schować i zakryć. Możemy nałożyć podkład, ale nie zakryjemy nim wieku, a im gorszy stan naszej cery, tym trudniej o wykonanie profesjonalnego makijażu, który ma upiększać, a nie szpecić.

Premium Collagen 5000

Z pomocą przychodzi Premium Collagen 5000 https://medsense.pl/premium-collagen-5000/ – suplement, który z uwagi na swój skład może skutecznie pomóc w zatrzymaniu oznak starzenia, tak bardzo widocznych na twarzy, szyi i dekolcie. Premium Collagen 5000 to preparat w proszku, który przeznaczony jest do picia, a w jego składzie znajdziemy głównie kolagen morki, najbardziej zbliżony do tego, produkowanego przez ludzki organizm oraz witaminę C.

Oba te składniki wpływają korzystnie na wygląd skóry, poprawiają jej wygląd, wygładzają zmarszczki, kurze łapki, ujędrniają i sprawiają, że skóra odzyskuje napiętość i elastyczność, a zawarta w preparacie witamina C wspomaga walkę z wolnymi rodnikami.

Kto powinien zażywać Premium Collagen 5000?

Produkcja kolagenu zmniejsza się już po 25 roku życia, czyli bardzo szybko dochodzi do utraty jędrności skóry oraz stworzenia środowiska, w którym zmarszczki i inne niedoskonałości mogą postępować.  Premium Collagen 5000 będzie więc idealnym suplementem dla osób młodych, w średnim wieku i osób starszych. Warto mieć też na uwadze, że przedawkowanie preparatu może niekorzystnie wpłynąć na układ pokarmowy, dlatego należy stosować się do zaleceń producenta w okresie suplementacji. Przyjmowanie większych dawek kolagenu lub jakiegokolwiek innego suplementu niż zalecana dawka, nie odmłodzi nas w szybszym tempie, a zamiast pomóc, może przysporzyć nam nieprzyjemności i niechcianych dolegliwości.