piątek, 12 lipca, 2024
Kosmetyki w nietypowej formie – czy warto z nich korzystać?

Naturalne kosmetyki mogą się różnić od tych drogeryjnych nie tylko składem, ale i formą. Czy szampon musi być koniecznie w płynie? Nie musi, pytanie jednak, czy mając kompletnie inną konsystencję taki kosmetyk wciąż będzie spełniał swoją podstawową rolę.

Szampon i odżywka w kostce

Szampon w kostce to nie to samo co mydło. Wygląd podobny, ale w składzie są inne substancje myjące, mniej agresywne, tak by nie drażnić skóry głowy i nie przesuszać włosów. Formy kostki doczekały się także odżywki, które kupić można między innymi na https://eranatura.pl/naturalne-kosmetyki-do-wlosow/odzywki-do-wlosow-naturalne-kosmetyki/. Ze względu na specyficzną formę bywają początkowo niezbyt wygodne w stosowaniu, ale efekty są znakomite – szampon w kostce bardzo dobrze oczyszcza skórę i włosy, a odżywka delikatnie nawilża i zamyka łuski.

Pasta do zębów w proszku

Tak naprawdę to powrót do przeszłości, ponieważ kiedyś zęby myto właśnie proszkami. Współcześnie produkowane proszki są ekologiczne, bez fluoru, silikonów i innych toksycznych syntetyków. Zawierają najczęściej węgiel aktywny, krzemionkę, sól morską, ziołowe ekstrakty, wyciąg z mięty pieprzowej, dzięki czemu nie naruszają szkliwa i dziąseł, dobrze czyszczą, wybielają zęby i zapewniają świeży oddech. Miewają czasem dość specyficzny smak, ale można się do tego przyzwyczaić.

Dezodorant w kremie

Oferowane między innymi na https://eranatura.pl/kosmetyki-naturalne-dla-mezczyzn/dezodoranty w kremie są wyjątkowo skuteczne i bezpieczne dla skóry – nie mają w składzie alkoholu i soli aluminium, a mimo pozornie tłustej konsystencji kremowy dezodorant szybko się wchłania i nie zostawia plam na ubraniu. Dezodorant w kremie nie blokuje całkowicie pocenia się organizmu, co wcale nie jest tak zdrowe, a tylko wchłania nadmiar potu i zapewnia przyjemny zapach.

Maseczka w proszku

Zamiast gotowej maseczki można kupić maseczkę w proszku, którą wystarczy rozrobić z wodą i od razu nałożyć na twarz. Maseczki tego typu są niemal wyłącznie z naturalnych składników, więc wolno je stosować także na cerę wrażliwą.