wtorek, 19 października, 2021
Kult piękna i wspomagacze, czyli botoks w akcji

Na okładkach kolorowych czasopism i w telewizji, widzimy piękne i uśmiechnięte kobiece twarze, które mimo upływu lat nic a nic się nie zmieniają. Czy to zasługa dobrych genów i bardzo zdrowego stylu życia? Trudno byłoby uwierzyć, że dobre geny mają akurat Ci, którzy nazywani są mianem celebrytów. W rzeczywistości większość z nich stosuje botoks albo inne „wspomagacze” urody. One właśnie zapewniają im młodość i piękno na długie lata.

Starzenie się twarzy i konsekwencje tej sytuacji

Ludzie młodzi czerpią z życia, ile się da. Postrzegani są, jako energiczni, żywiołowi, zdolni do podejmowania wyzwań, a także ruchliwi i zaradni. Natomiast ludzie, na twarzach których czas odcisnął już swoje piętno, kwalifikowani są szybko do szufladki osób w średnim, a nawet podeszłym wieku. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, starzenie się jest czymś, czego za wszelką cenę chcielibyśmy uniknąć. Mimo, że wiemy, iż każde życie kiedyś się kończ i młodości nie da się zachować na zawsze, to chcemy jak najbardziej przedłużyć ten czas, w którym postrzegani jesteśmy, jako młodzi. Właśnie po to wymyślono zabiegi takie, jak botoks, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym, lifting czy modelowanie twarzy. Kobiety i mężczyźni na całym świecie, chcą zachować młodość i czuć, że jeszcze wiele lat przed nimi.

Kolejna kwestią jest z kolei atrakcyjność. Bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku, każdy z nas chce być atrakcyjny. Nie tylko dla płci przeciwnej, ale i dla koleżanek czy kolegów z pracy, w oczach rodziny, czy swoich wrogów. Mówi się, że kobieta zawsze powinna wyglądać tak, jakby miała za chwilę spotkać miłość swojego życia albo największego wroga. W chwili, kiedy każdy dba o urodę, posiadanie zmarszczek może sprawić, że będziemy czuły się gorsze i mniej atrakcyjne.

Botoksem w starzenie

Dzięki zastosowaniu botoksu możemy dłuższy czas cieszyć się młodością oraz atrakcyjnością. Nie chodzi tu już tylko o ludzką próżność, która powoduje, że wszyscy chcemy być piękni, ale nawet o wyższy prestiż, jaki gwarantuje nam uroda. Młoda kobieta ma szansę na poznanie atrakcyjnego, dobrze sytuowanego mężczyzny, dostanie lepsze stanowisko pracy, będzie częściej komplementowana, w gronie przyjaciółek uchodzić będzie za wzór. Sama natomiast będzie się bardziej cieszyć z życia, mieć większe poczucie własnej wartości, a także więcej powodów do tego, żeby czuć radość. Jeszcze kilka lat temu botoks uważany był za zabieg, który dostępnych jest tylko dla wybranych o grubych portfelach, dzisiaj natomiast może pozwolić sobie na niego niemal każdy. Podanie toksyny botulinowej zajmuje zaledwie kilka chwil, a uzyskiwany efekt jest na tyle satysfakcjonujący, że kobiety dosłownie uzależniają się od tego, żeby wyglądać pięknie.

Jeżeli Ty również zauważasz u siebie zmarszczki i sądzisz, że nie da się ich usunąć innymi sposobami, zdecyduj się na botoks. Z jego pomocą Twoja twarz znowu zacznie prezentować się zjawiskowo, a Ty będziesz się pozytywnie wyróżniać z tłumu.

0 Comments

Leave a Comment