wtorek, 19 października, 2021
Odchudzanie, czyli jak zmienić XL na XS

Od ostatnich kilku lat mamy czas szybko rozwijającej się mody na odchudzenie i zdrowy styl życia. Wiele osób zatrudnia profesjonalnych trenerów i wykupuje drogie diety, aby utrzymać swoją sylwetkę w dobrej kondycji. Ty możesz to wszystko osiągnąć w swoim domu zaoszczędzając mnóstwo pieniędzy. Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Oto klika wskazówek, które ułatwią ci morderczą drogę do pięknego i smukłego ciała.

Po pierwsze: Czysta głowa.

Kiedy postanowisz już, że chcesz coś w sobie zmienić podejdź do tego na spokojnie. Rozpisz sobie plan i notuj swoje osiągnięcia i wymiary ciała. Oblicz też swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Zaznacz w kalendarzu dni, w których chcesz odbyć aktywność fizyczną. Nie wywieraj na sobie morderczej presji, jeżeli coś ci nie wyjdzie to otrzep kolana i wyciągnij z tego wnioski.

Po drugie: Deficyt kaloryczny.

Tak jak wspomniałam w poprzednim punkcie musisz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Z pomocą przychodzą nam kalkulatory, które można znaleźć na wielu stronach internetowych. Wpisujesz swoją wagę, wzrost i aktywność a kalkulator daje ci informacje, ile kalorii potrzebujesz do poprawnego funkcjonowania. Od uzyskanej wartości odejmij 300 kcal i gotowe! Tyle ile wyjdzie ci kalorii tyle możesz zjeść w ciągu doby, aby schudnąć. Proponuje również zainstalowanie aplikacji liczącej kalorie, może to znacznie pomóc w kontrolowaniu naszych posiłków.

Po trzecie: Stań się królem warzyw.

By łatwiej było ci się zmieścić w swoim deficycie jedz produkty o niskiej kaloryczności. Warzywa i owoce to istne niebo dla osób próbujących zgubić zbędne kilogramy, ponieważ mają bardzo mało kalorii więc można zjeść ich bardzo dużo. Zadbaj również o odpowiednią podaż białka, gdyż jest to najbardziej sycący makroskładnik. Jedz oczami! Dbaj o to, aby posiłki wyglądały na duże, ale mimo wszystko nie były zbyt kaloryczne.

Po czwarte: sport to zdrowie.

W dobie internetu mamy dostęp do niezliczonych ilości treningów online. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Ważne jest, aby dać swojemu organizmowi czas na regeneracje, nie trenuj, więc codziennie. Na początku ustal sobie 3-4 dni treningowe w tygodniu, wraz z postępującym czasem możesz nieznacznie zwiększyć ilość treningów.

Po piąte: Spontaniczna aktywność.

Człowiek to leniwe stworzenie, zawsze wybiera drogę na skróty. W przypadku odchudzania, uwierz mi, nie tędy droga. Postaraj się wpleść w swoją codzienną rutynę jak najwięcej ruchu. Zamiast jechać do pracy, pójdź na piechotę, wybierz się na przejażdżkę rowerową albo spacer. Każda spalona kaloria jest dla nas ważna!

Po szóste: Woda.

Pamiętaj o porządnym nawodnieniu. Nie przyjmuj kalorii w płynie. Pij wodę, herbatę lub kawę (bez cukru). Wybawieniem są też napoje zero, w ostatecznym wypadku możesz po nie sięgnąć bez wyrzutów sumienia.

Meta: Gratulacje i owacje!

Jeżeli wprowadzisz podane rady w życie i uzbroisz się w cierpliwość efekty na pewno do ciebie przyjdą. Odchudzanie to długa droga. Nie da się przytyć w jeden dzień, więc nie oczekuj, że w takim czasie schudniesz.

0 Comments

Leave a Comment