środa, 24 kwietnia, 2024
Trening EMS

Wraz ze wzrostem zainteresowania zdrowym stylem życiem, wzrasta zapotrzebowanie na alternatywne formy aktywności fizycznej dające takie same a nawet lepsze efekty w porównaniu z tradycyjnym treningiem siłowym, trening EMS polecany jest przede wszystkim osobom którym ciężko jest wygospodarować czas na wykonanie pełno wartościowego treningu, który powinien trwać przynajmniej jedna godzinę cztery razy w tygodniu, dlatego popularność EMS rośnie zwiększając grono zadowolonych klientów.

Czym jest trening EMS

EMS polega na elektrostymulacji mięśni, metoda ta wykorzystywana jest z powodzeniem również w gabinetach fizjoterapii, dzięki przepływowi prądu dochodzi do skurczu mięśni, porównywalnego a nawet większego jak podczas wykonywania klasycznych brzuszków, producent obiecuje, że wystarczy 30 minut by osiągnąć efekty dwugodzinnego intensywnego treningu siłowego.

Program treningowy EMS obiecuje nam uzyskanie wymarzonej sylwetki w bardzo krótkim czasie, wiele tradycyjnych siłowni wprowadza w swojej ofercie EMS, zyskując tym samym coraz większe zainteresowanie, oraz zadowolonych klientów, według producentów skuteczność metody została niejednokrotnie podparta naukowo, traktując EMS jako narzędzie treningowe.

Sprzęt do elektrostymulacji mięśni jest tak zwaną konsolą EMS, jest wykorzystywana jako alternatywa dla ciężarów, brzuszków. Podczas tego typu treningu zakładamy specjalny kombinezon przez który płynie prąd oddziałując na skurcz wszystkich grup mięśni za pomocą elektrod umieszczonych w kombinezonie, prąd generuje skurcze mięśni, identyczne co podczas klasycznego wysiłku siłowego.

Zaletą treningu jest brak obciążenia kręgosłupa, oraz innych kontuzji będących niejednokrotnie przyczyną podnoszenia ciężarów, krótki czas trwania treningu około 2, 3 razy w tygodniu po 30 min, trening bez problemu możemy wykonać w biurze lub w domu. EMS gwarantuje poprawę sylwetki w krótkim czasie, nawet osób nigdy nie trenujących siłowo w sposób bezpieczny bez obaw o kontuzje. Trening jest polecany osobom po 50 roku życia, co jest korzystne gdyż w przypadku klasycznego treningu okres adaptacyjny mięśni trwa co najmniej kilka tygodni.

Treningi EMS dobierane są indywidualnie, po szczegółowym wywiadzie, oraz sposobie odżywiania klienta, najważniejszy jest plan i dieta będącą sukcesem i podstawą każdego treningu. Optymalny czas trwania treningów z wykorzystaniem EMS i widocznie zauważalne efekty to trzy miesiące, jednak poprawę widać już po trzech tygodniach, zwłaszcza w obwodach: brzucha, talii, ud, ramion. W zależności od tego jakich efektów, oraz na jaki cel jesteśmy zorientowani spadek masy ciała waha się od 5 do nawet 24 kg.

Trening z wykorzystaniem elektrostymulacji aktywuje mięśnie od samego początku, być może warto spróbować, doświadczyć innej niż klasycznej być może bardziej skuteczniejszej metody uzyskania wymarzonej sylwetki. Cena jednego treningu to koszt około 150 zł, by osiągnąć zamierzony efekt można wykupić cały pakiet, treningi zawsze odbywają się pod kontrolą trenera personalnego.

Podsumowanie:

Trening EMS
– pomaga zredukować tkankę tłuszczową w krótszym niż podczas klasycznego treningu czasie
– pomaga w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej
– usuwa cellulit
-usuwa nadmiar wody z organizmu
-modeluje sylwetkę
– poprawia wydolność organizmu
-150 razy więcej napięć mięśni, niż w przypadku tradycyjnego treningu
-poprawa metabolizmu
– oszczędność czasu
-poprawia wygląd skóry

Trening EMS należy uzupełniać innymi aktywnościami, gdyż nie osiągniemy efektów cały tydzień siedząc przed telewizorem, w aucie, czy przed komputerem i tylko raz w tygodniu będziemy trenować, nie ma takiej opcji, jeszcze nikomu się to nie udało, nasze ciało potrzebuje być w ruchu, wówczas żyje!

0 Comments

Leave a Comment