środa, 22 maja, 2024
Zabiegi antycellulitowe Gdańsk – poznaj je!

Zabiegi antycellulitowe są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż nieustanne i bezskuteczne stosowanie kremów, które mogą nie poradzić sobie z pomarańczową skórką. Warto pamiętać, iż należy ostrożnie wybierać kosmetyki. Redukcja cellulitu u kosmetologa pomoże zredukować go, a nawet ujędrnić i wygładzić skórę w najbardziej problematycznych miejscach. Zabiegi antycellulitowe wykorzystujące działanie światła laserowego należą do najbardziej skutecznych.

Zabiegi antycellulitowe – Gdańsk – kiedy warto z nich skorzystać?

Na zabiegi antycellulitowe warto zdecydować się, kiedy zwykłe kremy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Obecność cellulitu można sprawdzić ściskając skórę na udzie lub pod pośladkami. Pojawiają się wówczas marszczenia, które wyglądem przypominają gąbkę. Wygląd cellulitu zależy jednakże od stopnia rozwoju i rodzaju, a także od miejsca występowania. Cellulit występuje najczęściej na brzuchu, pośladkach i udach.

Sprawdź laserowe usuwanie cellulitu Gdańsk.

Redukcja cellulitu – jakie czynniki przyczyniają się do wykonania tej czynności?

Redukcja cellulitu jest konieczna ze względu na wpływ wielu czynników przyczyniających się do powstania problemu skórnego. W efekcie nakładają się one na siebie i wywołują nasilenie objawów, a następnie przechodzenie cellulitu do następnego stopnia jego zaawansowania. Spośród najczęstszych przyczyn powstania cellulitu można wskazać m.in. na:

 • małą aktywność fizyczną,
 • niewłaściwą dietę
 • zaburzenia hormonalne,
 • noszenie zbyt obcisłych ubrań,
 • wahania wagi,
 • predyspozycje genetyczne.

Redukcja cellulitu nie jest całkowicie możliwa, ale problemy skórne można zredukować i poprawić strukturę skóry decydując się np. na zabiegi antycellulitowe. Dzięki nim skóra będzie znacznie dłużej gładsza.

Zabiegi antycellulitowe w Gdańsku – kiedy wykonać?

Zabiegi antycellulitowe w Gdańsku wykonuje się zwykle, kiedy dojdzie do zaawansowanych zmian skórnych. Dotyczy to trzeciej fazy cellulitu. Domowe sposoby już wtedy nie dają zamierzonych rezultatów. Chcąc przyspieszyć proces można również przeprowadzić zabiegi antycellulitowe we wcześniejszym etapie i nie trzeba wtedy tak długo czekać na efekty stosowania kremów czy też innych domowych sposobów. Redukcja cellulitu to m.in. stosowanie specjalnych zabiegów, spośród których można wskazać np. karboksyterapię stosowaną na bardziej zaawansowaną pomarańczową skórkę.

Redukcja cellulitu w Gdańsku – przykładowe zabiegi

Redukcja cellulitu w Gdańsku pomoże z problemami skórnymi w zależności od wybranego zabiegu. Karboksyterapia polega na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla w tkankę podskórną. Działa on w ten sposób, że rozszerza naczynka i przywraca właściwy metabolizm komórkom. Ten zabieg działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Powinno się wykonać 10-15 zabiegów dwa razy w tygodniu. Karboksyterapia nie jest komfortowa, dlatego że ukłucie, a następnie podanie zimnego dwutlenku węgla nie należy do przyjemnych. Uzyskane efekty są trwałe i szybkie.

Kolejnym zabiegiem antycellulitowym jest mezoterapia igłowa. Polega ona na wstrzykiwaniu koktajli odżywczych w głębsze warstwy skóry. Zawierają one składniki, które pobudzają szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Efektem jest poprawiona struktura skóry i zredukowana tkanka tłuszczowa. Zaleca się przeprowadzenie 3-7 zabiegów co 7-21 dni. Mezoterapia igłowa powinna być wykonana jeszcze po 3-6 miesiącach od ostatniego zabiegu.

Innym sposobem na skuteczne zredukowanie cellulitu jest zabieg Maximus. W efekcie dochodzi do zagęszczenia włókien kolagenu oraz elastyny, więc skóra staje się napięta, gładka i jędrniejsza. Istotne jest to, iż tkanka tłuszczowa zostaje naturalnie usunięta. Zaleca się wykonanie 3-6 zabiegów w serii w tygodniowych odstępach.

Usuwanie cellulitu Gdańsk – umów bezpłatną konsultację z kosmetologiem w Clinica Cosmetologica

Zabiegi antycellulitowe w Gdańsku – dlaczego warto je wykonać u kosmetologa?

Na zabiegi antycellulitowe w Gdańsku najlepiej wykonać u kosmetologa niż kosmetyczki z wielu istotnych powodów. Jednym z nich jest to, iż kosmetolog nie skupia się tylko na przeprowadzeniu zabiegów, dlatego że jego wiedza jest znacznie bardziej ukierunkowana medycznie w porównaniu do kosmetyczki.

Kosmetyczki nie posiadają uprawnień przeprowadzania tego typu zabiegów. Kosmetolog jest w stanie określić stan skóry, która jest chorobowo zmieniona, posiada wiedzę o funkcjonowaniu organizmu, wpływie leków podczas rekonwalescencji po zabiegach itp. – dlatego jest w stanie ocenić, czy dany zabieg można wykonać u konkretnego pacjenta.

Zabiegi antycellulitowe – czy są dla każdego i jakie dają efekty?

Zabiegi antycellulitowe będą odpowiednio wykonane, jeśli pacjent dostosuje się do wszelkich zaleceń specjalisty. Niestety, ale redukcja cellulitu nie jest każdemu wskazana i zalecana. Spośród przeciwwskazań trzeba wyróżnić: ciążę, karmienie piersią, przebyty zawał serca, zażywanie wybranych leków, wszczepione implanty i rozruszniki serca oraz choroby nowotworowe. Zabiegi antycellulitowe przynoszą oczekiwane rezultaty po wykonaniu zalecanych sesji. Głównymi efektami są dotlenienie tkanek i zminimalizowanie pojawiających się w organizmie obrzęków. Wszystko zależy jednak od wybranego zabiegu antycellulitowego.

Redukcja cellulitu w Gdańsku i jej przebieg

Redukcja cellulitu w Gdańsku przyniesie oczekiwane efekty, jeśli pacjent odpowiednio przygotuje się wcześniej i będzie pielęgnował skórę. Wcześniejsza domowa pielęgnacja ciała pomoże odpowiednio przygotować skórę do stymulacji na wybranych urządzeniach. Peelingowanie ciała nawet po zabiegach antycellulitowych redukuje problem skórny i poprawia jędrność pobudzając krążenie. Nie wolno również zapominać o nawilżaniu skóry.

Po zabiegach antycellulitowych trzeba stosować preparaty, które będą intensywnie nawilżać, napinać i ujędrniać skórę. Wskazane jest stosowanie kosmetyków zawierających takie składniki jak:

 • oliwa z oliwek,
 • pantenol,
 • kolagen z elastyną,
 • kwas hialuronowy,
 • saponiny.

Masaż antycellulitowy i domowe metody na cellulit

Masaż anycellulitowy to jeden z zalecanych domowych sposobów na zwalczanie problemu skórnego. Poprawia on ukrwienie i eliminuje obrzęki. Warto pamiętać, że stosowanie tylko kosmetyków nie rozwiąże problemu z pomarańczową skórką. Zmiany muszą obejmować dodatkowo styl życia i sposób odżywania się. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna, ponieważ regularne ćwiczenia spalają tkankę tłuszczową i wzmagają procesy detoksykacji organizmu przez polepszone krążenie limfatyczne i żylne. Zalecane ćwiczenia to: szybki marsz, aerobik, pływanie i jazda na rowerze.

W salonie kosmetologicznym można wykonać zabiegi takie, jak Endermologia LPG czy Icoone, które pomogą zredukować tkankę tłuszczową i cellulit w początkowej fazie.

Zbilansowana dieta na cellulit polega na spożywania regularnych posiłków. Warto jeść dużo owoców i warzyw, a także produkty wielozbożowe i wysokobłonnikowe. Zaleca się, aby odstawić cukier i wysoko przetworzone oraz tłuszczowe produkty, dlatego że powodują one tworzenie się zbyt dużej tkanki tłuszczowej.

Podczas redukcji cellulitu niezwykle ważne jest odpowiednie nawodnienie. Duża ilość wody wspomaga eliminację toksyn z organizmu. Posiadając predyspozycje do tworzenia się cellulitu nie wolno nadużywać gorących kąpieli i przebywać w saunie.

Zabiegi antycellulitowe w Gdańsku – podsumowanie

Zabiegi antycellulitowe w Gdańsku są różne, więc nie można wskazać na jedną i konkretną metodę, która byłaby najlepsza i najlepiej rozwiązałaby problemy pomarańczowej skórki. Każdy przypadek jest inny, więc najlepiej najpierw udać się na rozmowę konsultacyjną do specjalisty, który pomoże dopasować odpowiedni zabieg w celu redukcji cellulitu w Gdańsku. Zabiegi antycellulitowe dają jednak niezwykle trwałe efekty.

FAQ

 1. Czy zabiegi antycellulitowe trzeba wykonać dopiero, kiedy kremy nie będą już działać?

Zabiegi antycellulitowe można wykonać już po dostrzeżeniu pierwszych zmian w strukturze skóry. Można je wykonywać równolegle ze stosowanymi kremami antycellulitowymi.

 1. Czy domowe przeciwdziałanie pomarańczowej skórki przyniosą takie same efekty jak specjalistyczne zabiegi antycellulitowe?

Zabiegi antycellulitowe są najbardziej skuteczną metodą na pozbycie się zmian skórnych. Nie wolno jednak zapominać o domowych zaleceniach.

 1. Czy masaż antycellulitowy przynosi natychmiastowe efekty?

Masaż antycellulitowy to wsparcie w walce z pomarańczową skórką. Trzeba pamiętać, aby wykonywać go systematycznie – kilka razy w tygodniu.