środa, 24 kwietnia, 2024
Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o DermaPen.

Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej, jak i w salonach kosmetycznych, mamy szeroki wybór różnego rodzaju zabiegów. Można raz na zawsze odmienić swój wygląd. Bardzo nas to cieszy, ponieważ niekiedy skóry, która utraciła jędrność, bywa przekleństwem. Ostatnimi czasy bardzo popularny jest zabieg DermaPen. Co to takiego? Co powinniśmy o nim wiedzieć? Koniecznie musimy sobie odpowiedzieć na te pytania.

Czym jest DermaPen?

DermaPen jest nazywany inaczej mezoterapią mikroigłową. Jest to zabieg, który to polega na pobudzeniu, jak i regeneracji kolagenu oraz elastyny poprzez stymulację mechaniczną przy pomocy głowicy. W głowicy znajduje się nawet kilkanaście mikro igiełek. One odpowiadają za nakłuwanie skóry. Jak można się łatwo domyśleć, po zabiegu powstaną mikro urazy. Jest ich naprawdę sporo. Dzięki nim pobudzona jest zdolność naturalna organizmu do naprawy skóry. Dochodzi także bezpośrednio do indukcji kolagenu. Zabieg sam w sobie zwiększa samą przepuszczalność naszej skóry.

Dzięki DermaPen nasza skóra jest gotowa na przyjęcie korzystnych dla niej substancji. O tym zabiegu można przeczytać sobie więcej tutaj https://www.wrosinski.pl/zabiegi/dermapen/.

Na jakie efekty można liczyć?

Efekty po tym zabiegu potrafią nas naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Przede wszystkim poprawi się samo dotlenienie tkanek, a także mikrokrążenie. Wzrasta także napięcie skóry. Dzięki temu zabiegowi zmarszczki mimiczne zaczynają się redukować. Sam owa oraz kontur naszej twarzy będzie się poprawiał. Można powiedzieć, że już po pierwszym zabiegu zmiany będą naprawdę zauważalne. Nie musimy się o to martwić. Pomoże u każdego. Z zabiegu tego nie tylko korzystają kobiety. Coraz więcej mężczyzn również decyduje się na skorzystanie z jego dobrodziejstw. Jest to świetna informacja. W końcu doczekaliśmy się momentu, w którym panowie także chcą dobrze wyglądać.

Do mezoterapii konieczne jest nowoczesne urządzenie. Bez niego ani rusz. Jego działanie opiera się bezpośrednio na nakłuwaniu automatycznym skóry. Za wszystko odpowiedzialne są pulsujące igły. Na jaką głębokość igły wbijają się do skóry pacjenta? Jest to różna głębokość. Oscyluje ona jedyna w przedziale do 0,5 milimetrów do 2,5 milimetra. Dzięki tego rodzaju wkłuciom można wprowadzić do skóry właściwej wszelkie aktywne substancje. To właśnie jest najważniejsze w tym wszystkim.

Bardzo często w sieci możemy się spotkać z promocjami oraz reklamami, w których mezoterapia igłowa jest oferowana z 70-procentowym rabatem. Nie powinniśmy się dać nabierać na tego rodzaju „okazje”. Drobne promocje zdarzają się oczywiście, ale aż takie duże, to już raczej nie. W takiej sytuacji musi się nam zapalić od razu czerwona lampka ostrzegawcza. Co to oznacza? Oznacza to nic innego jak to, że zabieg na pewno nie zostanie należycie wykonany. Być może samo miejsce jest podejrzane, czy też zabieg jest wykonywany przez osoby niemające o tym żadnego pojęcia. Taki zabieg może przynieść nam więcej złego niż dobrego. Nie ryzykujmy.