środa, 22 maja, 2024
Twoi pracownicy nieustannie chorują? Zadbaj o czystość w biurze.

Utrzymanie porządku i czystości wpływa na jakość pracy naszych pracowników. Nie chodzi tutaj wyłącznie o uporządkowanie rzeczy na biurku, czy usunięcie kurzy dwa razy w tygodniu. Na samopoczucie pracowników ma wpływ wiele czynników, nie tylko tych materialnych. O wiele przyjemniej pracuje się w uporządkowanych przestrzeniach, przemyślanych, wygodnych i komfortowych. Wiele firm, stawia na nowoczesny wystrój, a temu często towarzyszą meble tapicerowane, które prezentują się idealnie, są komfortowe w codziennym użytku i poprawiają samopoczucie. Są też świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy cyklicznie przyjmują gości w postaci Klientów – o wiele wygodniej poczekać na spotkanie w materiałowym i miękkim fotelu, niż na twardym, plastikowym, albo drewnianym krześle.

Jakie są minusy mebli tapicerowanych?

Jeżeli na szafkach czy półkach zbiera się kurz, usuwamy go za pomocą zwilżonej ściereczki, lub ręcznika papierowego z dodatkiem dedykowanego do tego celu środka czyszczącego. Dywan lub wykładzinę cyklicznie odkurzamy wierząc, że to wystarczy aby był czysty. Nieustannie zapominamy jednak, że meble tapicerowane w naszym środowisku zbierają kurz, mnożą się w nich roztocza i bakterie, a to może mieć bezpośredni wpływ na samopoczucie i stan zdrowia naszych pracowników.

Warto od czas do czasu zainwestować w profesjonalne pranie tapicerki na warszawskim Ursynowie. Nie chodzi wyłącznie o meble wypoczynkowe czy fotele biurowe z obiciem materiałowym, ale o wszelkiego rodzaju wykładziny.

Dlaczego warto korzystać z usług profesjonalistów?

Przede wszystkim wykładziny i meble tapicerowane z czasem tracą swój pierwotny, luksusowy wygląd. Blakną, kurzą się, odbarwiają, brudzą się przez codzienną eksploatację. Firmy specjalizujące się w usługach czyszczenia mebli tapicerowanych p[osiadają nie tylko umiejętności, wiedzę i doświadczenie, a także specjalistyczny sprzęt i środki czyszczące, wśród których możemy wymienić:

  • Szampony, które idealnie radzą sobie z praniem grubych materiałów
  • Suche piany, które odświeżają meble tapicerowane i usuwają drobne zabrudzenia i plamy
  • Odplamiacze, które radzą sobie z uciążliwymi plamami
  • Prespreaye, które zmiękczają zabrudzenia i stanowią bazę do prawidłowego wyczyszczenia kanap, narożników czy innych mebli z obiciem materiałowym
  • Proszki, które wykorzystywane są w praniu na mokro i walczą z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami
  • Anryelergeny, które zabezpieczają materiał prze rozwojem roztoczy i bakterii

Zastosowanie anryelergenów jest ważnym zabiegiem w procesie czyszczenia kanapy. Osoby, które mają styczność z naszymi meblami tapicerowanymi zostawiają na nich różnego rodzaju bakterie, które wnikają głęboko w tkaninę, rozwijają się w niej, mutują, łączą i mogą prowadzić do reakcji alergicznych, przeziębieniowych czy chorobowych.

Profesjonalne czyszczenie tapicerki, także dywanów i wykładzin powinno przeprowadzać się raz w roku lub częściej, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Jeżeli więc w Twojej firmie prym wiodą meble tapicerowane, a pracownicy nieustannie chodzą na zwolnienia, zastanów się, czy problemem nie są nieczyszczone od dawna meble z obiciem materiałowym i wykładziny z głęboko zagnieżdżonymi zabrudzeniami i roztoczami.