środa, 24 kwietnia, 2024
Czy warto kupić basen kulkowy dla dzieci?

Większość rodziców twierdzi, że dzieci mają niesamowitą energię i wręcz muszą się wyszaleć. Świetnym sposobem na rozładowanie temperamentu i emocji są różnego rodzaju aktywności fizyczne. Oprócz tradycyjnych metod trochę mniej popularne jest korzystanie z basenów kulkowych. Niosą one jednak za sobą sporo korzyści i są niesamowicie ciekawym urozmaiceniem w życiu malucha.

Czym jest basen kulkowy?

Basen kulkowy dla dzieci różni się od tradycyjnego przede wszystkim wypełnieniem. Takie miejsca kojarzą się przede wszystkim z wodą, jednakże w tym przypadku w środku zamiast ciekłej substancji znajdują się kulki. Co więcej, w basenie dziecko jest w stu procentach bezpieczne, gdyż jest ono obszyte miękkim materiałem w celu ochrony ciała malucha. Producenci zwracają ogromną uwagę nie tylko na jakość zabawy, ale również na zminimalizowanie ryzyka wszelkich zagrożeń.

Jak wybrać odpowiedni basen kulkowy?

Przy wyborze basenu kulkowego dla dziecka należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rozmiar. Jeżeli posiadamy dużą przestrzeń w mieszkaniu, domu, czy ogrodzie można jak najbardziej zakupić większy basen. Przy mniejszym metrażu lepiej jednak zmniejszyć także jego rozmiar. Jeśli dana rzecz zagradza pokój, czy mieszkanie, nie jest to zbyt komfortowa sytuacja dla domowników. Na rynku istnieje spora paleta dostępnych kolorów, dzięki czemu ten przedmiot można dopasowywać do posiadanego wystroju tak, aby się on idealnie w niego wkomponował.

Zalety basenu kulkowego dla dziecka

Największą zaletą dla młodych dzieci korzystających z basenu kulkowego jest ich rozwój. Przyczynia się do tego poznawanie kolejnych, nowych rzeczy, a także udoskonalanie poszczególnych umiejętności. Z pewnością zaprocentuje to w dorosłych latach życia. Maluch nauczy się skakać do basenu oraz pływać w kulkach, a przy okazji zacznie również rozwijać swoje ciało. Poprawie powinno również ulec ogólne samopoczucie.

Korzystanie z takiej formy zabawy jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu. Połączenie śmiechu i nauki przynosi ogromne korzyści. Dziecko rozwija także swoje relacje międzyludzkie. Przebywanie wśród rówieśników wielokrotnie początkuje wieloletnie przyjaźnie, nawet na całe życie. Mali są aktywni ruchowo, zdobywają nowe umiejętności, a przy tym są szczęśliwi i zadowoleni.

Jaki wiek jest przeznaczony do korzystania z takiej formy zabawy?

Nie ma jasno określonego wieku, w którym powinno korzystać się z takiej zabawy. Warto tutaj skorzystać z własnego, zdrowego rozsądku. Wiadomo jednak, że od razu po urodzeniu dziecko nie jest gotowe na korzystanie z takiego narzędzia, natomiast kiedy już opanuje w dobrym stopniu podstawowe, pierwsze zabawki, to warto wtedy pomyśleć nad przestawieniem się na basen kulkowy. Można eksperymentować z kolorami, liczbą piłek czy nawet kształtem tak, aby maluch odczuwał jak największą frajdę z korzystania z tej formy zabawy.

Coraz więcej rodziców decyduje się na zakup takiego basenu. Ta Innowacyjna zabawka rozwija pociechę w praktycznie każdym aspekcie. Zwiększa jego umiejętności, możliwości, a także zacieśnia więzi nie tylko między dzieciakami, ale również rodzicami, gdyż taka zabawa to miły sposób na spędzenie czasu dla całej rodziny.